Torbiel apokrynowa i prosta w wyniku biopsji piersi

Wykonałam biopsję lewej piersi, ponieważ lekarz wykonujący biopsję stwierdził, iż nie ma potrzeby usunięcia zmiany z prawej piersi, ponieważ jest mała. Dzisiaj odebrałam wynik, który dla mnie jest niezrozumiały. Proszę o wytłumaczenie zapisu, który brzmi: Torbiel śr. 30 mm w piersi lewej (godz. 3): Torbiel apokrynowa (7 ml płynu). Torbiel śr. 35 mm w piersi lewej ( godz. 9): Torbiel prosta (7 ml płynu).
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Opisane zmiany w piersi są łagodne. Torbiel to przestrzeń płynowa w piersi. Torbiele powstają zazwyczaj w wyniku zaburzeń hormonlanych i występują u wielu kobiet. W przypadku torbieli, biopsja jest także elementem leczniczym (usunięcie płynu z torbieli powoduje możliwość jej samoistnego zamknięcia). Postępowanie jakie zalecałabym w takim przypadku to regularne kontrole u lekarza ginekologa - co 6 miesięcy + badanie USG. Warto także zadbać o prawidłową dietę, ubogą w tłuszcze zwierzęce, oraz niepalenie papierosów. Styl życia i dieta mają duży wpływ na piersi.

Pozdrawiam serdecznie