Torbiel dwukomorowa w piersi

Witam! Chciałabym się poradzić - mam 28 lat, nie przyjmuję tabletek antykoncepcyjnych. Parę dni temu miałam wykonane USG piersi. W prawym sutku na godz.5 torbiel dwukomorowa o wymiarach: 13x7 mm o lekko pogrubinej ścianie. Sutki o utkaniu guczołowo-włóknistym. Przewody mlekowe nieposzerzone. Czy powinnam zgłosić się do onkologa? Wizytę mam wyznaczoną dopiero za 2 miesiące. Co powinnmam zrobić? Czekać czy zgłosić się do lekarza już teraz?
28 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Torbiele zwykle są zmianami łagodnymi. Jeżeli w rodzinie u Pani nikt nie chorował na raka piersi, proponuję poczekać te 2 miesiące na wizytę u onkologa. Z pewnością zaleci biopsję cienkoigłową, co jest nie tylko zabiegiem diagnostycznym, ale także leczniczym (opróżnienie zawartości torbieli powoduje zwykle jej zarośnięcie). Jeżeli jednak jest Pani obciążona rodzinnie rakiem piersi, wtedy o biopsji należałoby pomyśleć wcześniej.

Pozdrawiam serdecznie