Torbiel i brak okresu a problemy z zajściem w ciążę

Witam serdecznie. Mam bardzo nieregularne miesiączki. W tym roku miałam tylko 2, pierwszą w lutym, a drugą w czerwcu, po wzięciu tabletek na wywołanie miesiączki. Miesiąc temu robiłam test na owulację przez 3 dni i wynik był pozytywny, owulację miałam, a okresu dalej nie mam. Do tego wszystkiego nie mogę zajść w ciążę. Zapomniałam dodać, że mam torbiel na lewym jajniku o wielkości 2,5 cm i kilka malutkich. Robiłam testy na hormony i mój partner też był badany i wszystko było w porządku. Jaka może być przyczyna takich nieprawidłowości?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

trudno, nie znając Twojego dokładnego wywiadu, odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie: dlaczego nie możesz zajść w ciążę. Warto byś była diagnozowana pod kątem ewentualnego zespołu policystycznych jajników w specjalistycznym ośrodku wyposażonym w USG wewnątrzmaciczne i pełen profil hormonalny. W każdym większym mieście znajduje się taki ośrodek, warto skorzystać z porad dobrego ginekologa, który móglby ewentualnie wykonać także zabieg usunięcia torbieli. Nie należy lekceważyć obecności torbieli na jajniku.

Warto wyjaśnić w specjalistycznym ośrodku ginekologicznym  (w każdym większym mieście znajduje się taki ośrodek, ze specjalistycznym sprzętem, oddziałem ginekologiczno-operacyjnym) przyczynę Twoich niepowodzeń w staraniach o dziecko.

Powodzenia!