Torbiel krwotoczna na jajniku i operacja macicy

Witam serdecznie,Mam 45 lat i jestem po operacji macicy,na lewym jajniku stwierdzono u mnie torbiel krwotoczną około 6cm,Mam pytanie czy taka torbiel się wchłonie czy potrzebny jest zabieg?pozdrawiam

Torbiel krwotoczna powstaje u każdej kobiety po przebytej owulacji. W większości wypadków wchłania się samoistnie. U niektórych kobiet wymaga leczenia farmakologicznego. W nielicznych przypadkach głównie w przypadku pęknięcia wymaga interwencji chirurgicznej.