Torbiel na jajniku: czy mogę uprawiać seks?

Bylam wczoraj na usg i okazało się, że mam torbiel. Wcześniej jak miałam okres bardzo mnie bolały jajniki. Torbiel ma 5 cm, czy mogę zatem nadal współżyć i nic się nie stanie? Byłam dziś u lekarza tylko nie zapytałam go o to wprost, ale pytalam czy jakiś wysiłek fizyczny może zaszkodzić. Powiedział, że nie. Nie jestem jednak pewna, więc proszę o radę.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Jeśli podczas stosunku seksualnego nie odczuwa Pani dolegliwości bólowych związanych z torbielą, to nie ma wskazań do wstrzemięźliwości seksualnej. Warto pamiętać, że obecność torbieli na janiku nie zabezpiecza przed niechcianą ciążą. Proszę regularnie kontrolować zmianę oraz stosować się do wskazówek lekarza ginekologa.