Torbiel na prawym jajniku w wyniku USG jamy brzusznej

podczas miesiaczki miałam robione usg jamy brzusznej i wyszło ze mam torbiela na prawym jajniku 3 cm wcześniej 2 miesiace temu miałam robione usg nie było torbiela czy to coś poważnego

Witam,
torbiel jajnika może być zmianą łagodną lub złośliwą.
Powinna mieć Pani pełny opis badania USG z uwzględnieniem opisu torbieli.

Decyzję co do postępowania powinien podjąć lekarz, który zlecił badanie i Panią prowadzi.
Torbiele podejrzane o zmiany złośliwe usuwa się i wykonuje badanie histopatologiczne.

pozdrawiam