Torbiel piersi u małego dziecka - co robić dalej?

Dziś byłem z moją 11-miesięczną córeczką na badaniu USG i okazało się, że ma torbiel na lewej piersi. Skąd to się mogło wziąć u tak malutkiego dziecka i gdzie dalej się udać z tym problemem? Dziecka to nie boli, jest uśmiechnięte i radosne, ale ja bardzo martwię się tą torbielą. Jest to guzek wyczuwalny palcami. Proszę o fachową poradę, gdyż każde zdanie bardzo się dla mnie liczy!
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Opisana zmiana powinna zostać skonsultowana przez pediatrę a najlepiej przez chirurga dziecięcego.
Torbiele są zmianami łagodnymi, trudno wskazać jednoznaczną przyczynę wytworzenia torbieli w tym przypadku. U dzieci występowanie torbieli może mieć związek z predyspozycją genetyczną bądź anomalią rozwojową określonych tkanek czy narządu. Najczęściej jednak występują sporadycznie bez wyraźnej głębszej patologii.
Stwierdzona zmiana powinna jak najszybciej zostać zbadana i zakwalifikowana do ewentualnego leczenia/zabiegu.

Redakcja abcZdrowie.pl