Torbiel w piersi a kontrolne USG

Mam 32 lata, w sierpniu byłam na usg piersi - opis: prawa piers ok, wiec już nie będę przepisywała opisu, natomiast: gruczoł piersiowy lewy - struktura gruczołowo - tłuszczowa, na godz. 4 widoczna cienkościenna torbiel o śr. 5,8mm i poniżej o śr. 3 mm bez innych zmian ogniskowych. Dół pachwowy nad i podobojczykowe - widoczne węzły chłonne bez zaburzeń struktury z widocznym przepływem centralnym, bez cech adenopatii. palapcyjnie bez zmian. Kontrolne USG za 6mcy. Czy sprawdzic ten stan wczesniej?

Elżbieta Rhone

Witam,
torbiel nie jest groźną zmianą w piersi, jednak należy ją kontrolować. Trzeba wykonać badanie zgodnie z zaleceniem za 6 miesięcy.