Torbiel w szyszynce

w szyszynce torbiel o wymiarach ap11mm,dx-sin7mm,cc6mm czy to grożne jak to leczyć

Torbiele są najczęściej wrodzone wymagają okresowo kontrolę nie stosuje się leczenia farmakologicznego. Pozdrawiam

W większości przypadków torbiel szyszynki to "przypadkowe"znalezisko opisywane przez radiologów w badaniu neuroobrazowym,któe zlecono z innego powodu,np. bólów glowy.Należy wykonać kontrolne badanie w ależności od objawów klinicznych .