Torbiel włosowata - nawroty

Około dwóch miesięcy temu miałem zabieg polegający na wycięciu torbieli włosowej (przepraszam, jeżeli źle nazwałem) na pośladku. Próbka była wysłana do badania i nie stwierdzono złośliwości. Miejsce po wycięciu miałem zaszyte. Od paru dni w tym miejscu gromadzi mi się i wycieka płyn o konsystencji ropy z krwią. Miejsce to pobolewa mnie i mam wrażenie, że uciska na kość ogonową. Proszę o informację, co to może oznaczać. Rozumiem, że ponownie będzie potrzebne oczyszczenie rany, ale czy kolejne wycinanie? Pobyt w szpitalu? Zwolnienie lekarskie? Jak długo? Czy nawroty mogą być spowodowane złośliwością, skoro wcześniejsze badania wskazywały na brak złośliwości (szczególnie po tak krótkim okresie). Proszę o pilną odpowiedź. Udaje się dzisiaj do chirurga i nie mam pojęcia czego oczekiwać, czego się spodziewać. Z góry bardzo dziękuję.

Pytanie zadane 26-04-2010r. o 08:52
 Redakcja abcZdrowie porady udziela Redakcja abcZdrowie

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.

Porada eksperta

Witam serdecznie.

Zmiana rozpoznana u Pana to torbiel krzyżowa (włosowa), która powstaje przez wrośnięcie włosa w okolicy kości krzyżowej. Dochodzi następnie do otorbienia włosa, a po pewnym czasie do zakażenia i zropienia torbieli. Torbiel krzyżowa nie jest schorzeniem nowotworowym.

Po zabiegu usunięcia torbieli dochodzi często do ponownego zropienia - co prawdopodobnie zdarzyło się w Pana przypadku. Konieczna będzie wizyta u chirurga, który zapewne natnie i zdrenuje torbiel. Niewykluczone, że po wyleczeniu zropiałej torbieli zostanie Pan ponownie skierowany na zabieg operacyjny jej wycięcia.   

Artykuły na ten temat:
Porozmawiaj o tym na Forum Zdrowie »

Komentarze (3)

Wyloguj
~Piotrek
~Piotrek

Wycinaną torbiel miałem 6.05 . 2013 roku w opolu. Znieczulenie w plecy (nie boli jest tylko trochę nieprzyjemne ) po operacji leżałem 20 godzin . Po czym wstałem, i jest ok. Rana nie bolała mnie ani po operacji ani teraz nawet w szpitalu odmawiając tabletek przeciwbólowych. Antybiotyk jadłem przez 5 dni. Teraz jestem prawie 2 tyg po operacji. Rana dużo bo ok. 10 cm (8 szwów) ogólnie jestem zadowolony. nawet jeżdżę na rowerze. Szwy będę miał ściągane w poniedziałek. Jak ktoś ma jakiekolwiek pytania to proszę pisać i pytać. operacja trawa okolu godziny i dostałem głupiego jasia więc czas zleciał jak minut 15 *)

Odpowiedz
~Daniell
~Daniell

@~Piotrek: Witam, mam termin na dzień 01.07.2013 roku wycięcia tego paskustwa na kości ogonowej. lekarz powiedział mi, że będę miał znieczulenie do kręgosłupa i bardzo się tego obawiam tzn. że przez kilka-kilkanaście godzin nie będę miał czucia od pasa w dół. Jednakże nie mam wyjścia z tym zabiegiem, gdyż od 2 miesięcy prawie codziennie muszę zakładając opatrunki w to miejsce aby nie robiły się ponowne stany zapalne, który wcześniej miałem chirurgiczne nacinany (ból nie z tej ziemi!!!). ile dostałeś zwolnienia z pracy, bo mi zależy jak najszybciej wrócić do roboty jednakże nie kosztem zdrowia! opowiedz mi bliżej jak to wszystko wygląda za co z góry dziękuje:)

Odpowiedz
~pan p
~pan p

@~Daniell: Ja dostalem zwolnienie na 1 mc. W tym momencie jestem 1,5 ttyg o zabiegu bylem dzis na zdjecie szfów.Z 3 zdjeli mi dwa i kazali przyjsc pod koniec tygodnia by zdjac ostatni szew. zabieg nie jest bolesny jedyny glupie uczucie podczas nakluwania do znieczulenia. zabieg traw ok. 1 h

Odpowiedz

Porady ekspertów

Zabieg usunięcia torbieli pilonidalnej

Usunięcie zropiałej torbieli pilonidalnej - pod narkozą ogólną (uśpieniem) jest zabiegiem...

lek. Marta Hat Porady udziela lek. Marta Hat pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.
Niewielka torbiel wątroby - jak leczyć?

Witam, mam torbiel na wątrobie. Robiłam badanie TK i wynik jest taki: "W obrębie prawego płata...

lek. Tomasz Stawski Porady udziela lek. Tomasz Stawski specjalista chirurgii ogólnej.
Torbiel włosowa - jak ją wyleczyć?

Witam serdecznie! Mniej więcej 3 dni temu na moim prawym pośladku, dokładnie nad szparą pośladkową...

 Redakcja abcZdrowie Porady udziela Redakcja abcZdrowie Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
Torbiel włosowa raz jeszcze

Poniżej przesyłam wcześniejsze pytanie wraz z odpowiedzią. Chciałem jednak o coś dopytać. Chirurg...

 Redakcja abcZdrowie Porady udziela Redakcja abcZdrowie Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
Wznowa torbieli krzyżowej

Witam, doszło do wznowy torbieli krzyżowej. Wznowa została teraz doszczętnie usuniętą bez zamykania...

lek. Jakub Krawczyk Porady udziela lek. Jakub Krawczyk absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij