Torbiel zębopochodna w żuchwie o obwodzie 5 cm

Witam, zdiagnozowano u mnie torbiel zębopochodną w żuchwie, o obwodzie 5 cm. Jakie mogą być powikłania w wyniku operacyjnego usunięcia tej torbieli oraz co mi grozi jeżeli jej nie usunę? Czy operacja powinna odbyć się w szpitalu?

Witam. Torbiel w żuchwie sporej wielkości, a zwłaszcza 5-cio cm (???) może przyczynić się do patologicznego złamania i lepiej ją zawczasu usunąć zapewne konieczne będzie implantacja wiórów kostnych - czyli szpital.

Dr n. med. Marek Rawski

Szanowna Pani - operacja powinna się odbyć w szpitalu - zmniejszy to ryzyko powikłań (głównie stanu zapalnego).
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg