Torbiele głowy - czy są groźne?

Witam, rezonans magnetyczny wykazał kilka łagodnych torbieli w głowie (nie jest napisane, jakiej są wielkości) oraz mikrogruczolaka i wskazany jest rezonans przysadki. Czy to jest groźne? Jak to się leczy?

Pytanie zadane 24-02-2011r. o 19:32
 Redakcja abcZdrowie porady udziela Redakcja abcZdrowie

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.

Porada eksperta

Witamy serdecznie!

Na podstawie podanych informacji nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytania. Bardzo dużo zależy od umiejscowienia zmian. Torbiele zwykle podlegają obserwacji. Jeśli dają uporczywe objawy lub ulegają niebezpiecznemu powiększeniu, zwykle zapada decyzja o operacyjnym usunięciu zmian. W związku z tym, że taki zabieg obarczony jest ryzykiem wystąpienia powikłań, wykonuje się go tylko i wyłącznie, gdy ewentualne korzyści przewyższają ryzyko zabiegu. Podobnie rzecz ma się w przypadku mikrogruczolaków przysadki.

Komentarze (4)

Wyloguj
~Pajak
~Pajak

Witam ja mam torbiela na głowie o wielkości 9 mm Czy to jest groźne? Na wynikach rezonasu pisze kontakt z lekarzem.

Odpowiedz
~Kasia z Polkowic
~Kasia z Polkowic

Witam mam 22 lata i jestem chora w czoraj dowiedziałam się że mam torbiel po lewej stronie głowy 4 cm. Nie wiem co to jest jak z tym żyć chciała bym dać dziecko mojemu nażyczonemu i do dziś nie moge zajść w ciąże czemu to mnie spotkało

Odpowiedz
~lukash ;)
~lukash ;)

Nie ma co się martwić mi też wykryli torbiel jest niewielkiego rozmiaru. Neurochirurg porównał go do pieprzyków na skórze, ktoś ma lub nie. Fakt nieraz bardzo zaboli (najczęściej przy zmianie pogody w moim przypadku bo miałem problemy z kręgosłupem szyjnym) można powiedzieć że przez przypadek mi torbiel wykryli.

Odpowiedz
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij