Torbiele i bóle piersi a usg

mam pytanie ostatnio robilam usg piersi poniewaz mnie bolaly ,okazalo sie ze w lewej piersi mam 8 torbieli najwiekszy ma 6mm.piers ciagle boli ale lekarz powiedzial ze mam czekac i obserwowac czy sie powieksza bardziej i ze nic z tym nieda sie zrobic.boje sie ze bedzie to rak co mam zrobic i jak moge to sprawdzic.czy guzki w piersi to cos powaznego?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie zmiany rzeczywiście nie są na obecnym stanie groźne tzn nie budzą podejrzenia onkologicznego. Warto wspomnieć iż często jest to wynik wahań hormonalnych.