Torbiele i chłoniaki po ciąży

Witam. Mam 22 lata. 2 lata temu urodziłam dziecko. Wczoraj byłam na usg piersi z racji bolu w piersi lewej. Natomiast lekarz zauważył guzka w piersi prawej. Na opisie jest "zmiana o obniżonej echogenicznosci wielkość 8mm o równych obrysach." Proszę mi powiedzieć czy moze to byc powiekszony kanalik mleczny i czy zmiany typu torbiele i chlonniaki sa widoczne na usg, bo czytałam ze nie. Dziękuję.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najbardziej prawdopodobna jest w tym momencie zmiana o charakterze torbieli lub włókniaka. Aby jednoznacznie rozwiać wątpliwości należałoby wykonać biopsję.