Torbiele piersi a odstawienie plastrów

PROSZĘ MNIE POINFORMOWAĆ , CZY Z TORBIELAMI PIERSI , JEŻELI BRAŁAM CLIMARA 50 mg, PLASTRY PRZEZ TYLE LAT TO MOŻNA OD RAZU ODSTAWIĆ , PONIEWAŻ MAM OCTAWIONE A BARDZO ŻLE SIĘ CZUJĘ CIŚNIENADMIENIAM ŻE MIAŁAM USUNIĘTE NARZĄDY RODNE OKOŁO 20 LAT TEMU, Z POWODU ZŁOŚLIWEGO RAKA SZYJKI , JESTEM W WIEKU 52 LAT BARDZO MI CIŚNIENIE SKACZE MAM KOŁATANIA SERCA , BUCHA NA MNIE GORĄCO MĘCZĘ SIĘ I JESTEM STRASZNIE NERWOWA NIE WIEM CO SIĘ ZE MNĄ DZIEJE, BARDZO PROSZĘ O ODP. KRYSTYNA K.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najprawdopodobniej wszystkie objawy jakie Pani podaje są wynikiem odstawienie hormonów. Ich nagły brak w organizmie powoduje tek nieprzyjemne dolegliwości. Torbiele w piersiach mogą być zaś wynikiem zbyt dużego poziomu hormonów. Szczególnie gdy tak jak w tym przypadku poziom estrogenów nie był zrównoważony progastegenami. Nagłe odstawienie nie jest przeciwwskazane, jednak jak widać nie jest też skuteczne dla orgaznizmu.