Torbiele zatokowe w badaniu USG nerek

Choruję na wielotorbielowatość nerek ,W zeszłym roku miałam usuniętą torbiel z prawej nerki ,miała wymiary 9/10 cm ,Przez jakiś czas wszystko było w normie a od stycznia tego roku miałam już 3 razy zapalenie nerek .Po dzisiejszym badaniu usg wyszło że mam w operowanej nerce torbiele zatokowe o wym 19mm i 25mm oraz torbiel korową z widocznym złogiem .Dodam że na lewej nerce też mam torbiele ale małe .Czy jakieś leczenie jest potrzebne ,Czuję cały czas lekki ból

Witam. Torbiele takich rozmiarów nie wyamgają leczenia operacyjnego, powinny być jednak poddawane systematycznej obserwacji. Dolegliwości bólowe najprawdopodobniej powodowane są przez obecne w nerkach złogi - sugeruje konsultację z urologiem który wdroży odpowiednie leczenie.