Torbielowaty, pomarańczowo-beżowy guz na tarczycy

Proszę o przetlumaczenie wyniku badania histopatologicznego tarczycy. Badanie makroskopowe PŁAT TARCZYCY O WYMIARACH 4,0 ×3,5×2, 0 cm. Na przekroju zrazikowe utkanie tarczycy oraz oterebkowany , torbielowaty, pomarańczowo- beżowy guz o wymiarach 2,5×2,0×2,2 cm. Badanie mikroskopowe Struma colloides nodosa.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Rozpoznaniem jest struma colloides nodosa tj. wole guzowate koloidowe. Jest to zmiana łagodna.