Trądzik a hormony

Dwa miesiące temu przestałam brać tabletki antykoncepcyjne. Brałam przez ok. 3 lata. Przez okres brania tabletek, cera mi się  troszkę poprawiła jednak przytyłam i ogólnie źle się  czułam wiec postanowiłam przerwać. Teraz na twarzy (na policzkach i brodzie) pojawiają mi się  czerwone krosy wypełnione ropa, przyznam ze czasami je wyciskałam ale są bardzo swędzące i to mi dokucza. Strasznie długo się  goja a jak się  wygoją za parę dni pojawiają się  następne i tak w kółko. Smaruje na dzień kremem normalizującym, a na noc kapsułkami w płynie zawierające A+E. Nie widzę znacznej poprawy w stosowaniu tych preparatów. Pomyślałam sobie że może to wina hormonów, rozregulował mi się  także cykl miesiączkowy. Byłam u dermatologa powiedział mi że mam tłustą skórę i powinnam używać często peelingów i smarować kremami które hamują wydzielanie sebum. Lecz to mi tylko powodują podrażnienie skóry i nie leczy mi tych krostek. Co robić?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jest możliwe że opisane przez Panią objawy mają związek z zaburzeniami hormonalnymi, tym bardziej że występują także zaburzenia miesiączkowania.
Wskazana jest wizyta u ginekologa i ustalenie dalszego postępowania.

Jeżeli chodzi o cerę, to bardzo ważna jest jej prawidłowa pielęgnacja. Na nagłą poprawę wyglądu skóry raczej liczyć nie można. Niestety konieczna jest systematyczność i odpowiedni dobór kosmetyków.
Po pierwsze zmian nie wolno drażnić ani wyciskać, może to spowodować nasilenie dolegliwości lub nadkażenie bakteryjne. Dobór kosmetyków niestety jest indywidualny. Kosmetyki dostępne w aptekach mają czasami wyższe stężenie substancji aktywnych.
Więcej informacji na temat pielęgnacji znajdzie Pani w naszym portalu, między innymi:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa
Pozdrawiam.