Trądzik i zaczerwieniona skóra na policzkach

Mam 14 lat i mam lekko czerwoną skórę na policzkach pod oczami. Prawdopodobnie mam uczulenie na słońce jak się z tym uporać? Mam także trądzik i nie umiem go zwalczyć próbowałam różnorodnych specyfików a także domowych sposobów.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Witam serdecznie. Najczęstszą przyczyną napadowego czerwienienia się twarzy pod wpływem emocji, stresu, wiatru czy zmian temperatury są zaburzenia naczynioruchowe. To zaburzenia w funkcjonowaniu drobnych naczyń, polegające na ich nieprawidłowym kurczeniu się i rozszerzaniu. Najprawdopodobniej są związane z nadpobudliwością układu nerwowego. Warto także wspomnieć iż podobne objawy mogą towarzyszyć chorobom endokrynologicznym. Dopiero po wykluczeniu zaburzeń endokrynologicznych (w tym celu należy udać się do lekarza) można uznać, że czerwienienie się ma podłoże naczyniowe. Leczenie farmakologiczne przeważnie nie daje dużej poprawy oczywiście można wypróbować w tym celu kosmetyki do cery naczynkowej. Walka z trądzikiem to odrębny problem . Jeżeli masz trudno gojące się pryszcze, pamiętaj iż nie można ich rozdrapywać. Można spróbować wtedy antybiotyku w maści np Tribiotic