Trądzik - jaka jest przyczyna jego powstawania?

Witam. Mam trądzik od ok. półtora roku. Na początku pojawił się na czole i nie zwracałem na to specjalnej uwagi. Po jakimś czasie powiększył się nieco i doszły pryszcze na brodzie. Stosowałem różne maści - żadna nie poskutkowała albo po prostu minimalnie. Ale teraz to już kompletny, powiedzmy, koszmar. Pryszcze znikły (są jeszcze nieco widoczne na czole i na brodzie), ale tym razem pojawiły się na prawym policzku i to w dużej ilości. Nie wiem co robić. Codziennie zażywam tabletki ''drożdże z bratkiem'', ale i to nie skutkuje - teraz zaczynają się pojawiać również na lewym policzku, lecz widok prawego policzka jest (dla mnie) nie do zniesienia. Wkrótce wizyta u dermatologa, może on coś poradzi. Lecz tu też chciałbym dostać jakąś odpowiedź, pomoc. Chciałbym też poznać przyczyny tego trądziku, na każdej stronie pisze co innego. Mam obecnie 15 lat, co może być powodem? Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Trądzik pojawia się najczęściej w okresie dojrzewania. Jeżeli chodzi o powód jego powstawania to nie jest on do końca poznany, najprawdopodobniej wynika ze zmian hormonalnych toczących się w organizmie. Być może jego powstawanie może nasilić także stres. Polecam artykuł poświęcony temu zagadnieniu:
http ://abctradzik. pl/przyczyny-tradziku.

Jeżeli nie poskutkowały metody ogólnodostępne to najlepszym wyjściem jest konsultacja z dermatologiem, który po obejrzeniu zmian i dokładnym zebraniu wywiadu zdecyduje, czy konieczne jest włączenie leczenia i na czym będzie ono polegało.
Proszę jeszcze zwrócić uwagę, czy w prawidłowy sposób cera jest pielęgnowana. Polecam artykuł zamieszczony na portalu: http ://abctradzik. pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa.

Zdanie na temat wpływu pożywienia na powstawanie zmian jest niejednolite, jednak może warto również na tę dziedzinę życia zwrócić uwagę.

Pozdrawiam.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.