Trądzik kosmetyczny?

Witam, byłam u dermatologa. Dermatolog przepisał mi antybiotyk i żel. Kazał przyjść do kontroli za 2 tygodnie. Dermatolog powiedział, że mam nie używać podkładu, nie robić żadnej maski. Powiedział, że może spowodować to trądzik kosmetyczny. Tylko że ja nie wyjdę bez makijażu. Co mam zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Zbyt duża ilość preparatów maskujących na twarzy może doprowadzać do pogorszenia się zmian, zwłaszcza, jeśli te kosmetyki nie mają odpowiedniej formuły - przeciwtrądzikowej.

Proszę spróbować używać tylko antybakteryjnego, dobrego, kupionego w aptece korektora do zamaskowania najbardziej nasilonych zmian.

Życzę szybkiej poprawy!

Proszę się nie obawiać i można zastosować makijaż, ważne jest aby podkład, który zostanie użyty mial lekką konsystencję...polecam np z maybelline serię affinitone