Trądzik - moje utrapienie

Witam, mam 23 lata, a z trądzikiem zmagam się już ok 7 lat. Przechodziłam już przez różne etapy, była i poprawa i znaczne pogorszenie. Przez te parę lat odwiedziłam już 6 dermatologów. Obecnie jestem leczona Tetralysalem. Przez 25 dni brałam dawkę 300 mg, a obecnie 150 mg. Dodatkowo stosuję Differin, Metronidazol, Clindacne, krem nawilżający, krem regenerujący. Mój największy problem to zmiany ropne. Codziennie powstaje "coś" nowego. Każda ropna zmiana zostawia po sobie czerwone ślady. Trądzik występuje przede wszystkim wzdłuż linii żuchwy, na policzkach i brodzie. Czasami 'pryszcze' bardzo bolą. Nieraz nie mogę powstrzymać się od ich wyduszenia, co jeszcze bardziej powoduje zaczerwienienie skóry. Coraz bardziej się załamuję:( Mam wrażanie, że to się nigdy nie skończy:( Kiedy nastąpi jakaś poprawa po antybiotyku? Czy to mogą być problemy z hormonami? A może trzeba rozpocząć leczenie retinoidami, np. Izotekiem? Błagam o pomoc! Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Nie pisze Pani czy to pierwsza kuracja antybiotykiem... Jeśli jest to kolejna i okaże się ona nieskuteczna i zmiany nadal się będą utrzymywać, to sądzę, że właściwe byłoby rozważenie kuracji izotretynoiną . W leczeniu antybiotykiem zwykle w ciągu 4 tygodni udaje się uzyskać poprawę stanu i ograniczenie pojawiania się nowych zmian.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.