Trądzik różowaty a maści ze sterydami

Witam proszę o pomoc. Mam od kilku lat trądzik różowaty. W ostatnim czasie mocno się on nasila. Od wody wapiennej strasznie szczypała mnie skóra, leciała mi krew, a twarz była czerwona. Nic mi nie pomaga. Lekarz przepisywał mi maści ze sterydami czego po dłuższym czasie nie można używać. Proszę o poradę.
ponad rok temu

Witam
Trądzik różowaty jest chorobą przewlekłą i bardzo uciążliwą. Również bardzo trudną do leczenia i redukcji objawów. Myślę, że ważne jest zaobserwowanie czynników nasilających zmiany. Miejscowe leki sterydowe o małej i średniej sile są dopuszczalne w przypadku znacznego nasilenia objawów. Nie należy ich stosować przez dłuższy czas, gdyż paradoksalnie mogą nasilić rumień. W razie wątpliwości polecam zasięgnięcia porady u innego specjalisty.
Artur Czaplewski

Witam,
Proszę w żadnym wypadku nie stosować sterydów.
Proponuję:
1. tetralysal
2. finacea
3. izotretynoina
4. laser na naczynia
Pozdrawiam