Trójkomorowe wodogłowie normotensyjne w wyniku RM głowy
Witam, co oznacza wynik RM głowy "Trójkomorowe wodogłowie normotensyjne - komora III o szerokości 17mm, wskaźnik Evansa ok. 0,39. W okolicy nadsiołkowej pośrodkowo widoczna jest przestrzeń płytkowa o wymiarach 30*21*15mm prawdopodobnie torbiel nadsiodłowa wpuklająca się do przedniej części komory III". Bardzo proszę o opinie co oznacza ten opis, czy powinna mieć powód do niepokoju ale rozpocząć leczenie? dziękuje

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, wodogłowie jest stanem, w którym dochodzi do nadmiernego gromadzenia się płynu mózgowo-rdzeniowego w układzie komorowym mózgu. Opis rezonansu wskazuje,że do komory III mózgu, wpukla się twór, gdy może być przyczyną utrudnionego krążenia płynu mózgowego. Proszę skonsultować się z prowadzącym neurologiem, który przedstawi opcje leczenia. Standardowym postępowaniem jest leczenie operacyjne. Pozdrawiam.