Trudności z oddychaniem w 8 tygodniu ciąży

Witam.Mam 28 lat i jestem 8 tygodni w ciazy.Ostatnio bardzo ciezko mi sie oddycha aż muszę sie kontrolować czy dobrze to robię.Wiem,ze to dziwnie brzmi ale tak jest.Wdechy bardzo ciezko mi sie nabiera.Bardzo mnie to martwi, bo jest to dla mnie wysiłek i boje sie,ze moze byc cos nie tak z dzieckiem przez to.Dodam,ze piecze mnie gardło i od lutego miałam z nim problemy i jest nie doleczone i dokucza mi tez straszny katar.Czy moge miec jakieś obawy?Dziekuje Kasia

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza oraz wykonać podstawowe badania profilaktyczne krwi.