Trudności z opanowaniu smutku i zazdrości o partnera

Jestem w zwiazku od 6 lat. Zawsze byłam osoba trochę bardziej zazdrosna niż inni. Od jakiegoś czasu to sie nasila niestety - chyba dlatego ze jestem coraz starsza (35l) i sobie nie radzę z tym procesem. Nie potrafię opanować smutku i zazdrości kiedy moj partner patrzy na inne kobiety. Robię awantury a często sama wiem ze wyolbrzymiam. Bardzo chciałabym przestać za każdym razem strzelać fochy czy awanturował sie ale nie wiem jak nad tym zapanować. Przez to tracę szacunek sama do siebie.

Jeśli natomiast mój schemat podpowiada mi, że inni się o mnie nie troszczą, zaś ludziom lepiej nie ufać, wtedy trudno będzie mi czuć się bezpiecznie w związku...

Dobrą lekturą na ten temat jest "Program zmiany sposobu życia" Younga i Klosko.

Warto też rozważyć spotkanie z psychoterapeutą.

Pozdrawiam!