Trudności z osiągnięciem orgazmu podczas seksu z partnerem

Witam Od 3 lat jestem w związku z moim 2 lata starszym partnerem. Mam jednak problem, ponieważ nie mogę osiągnąć orgazmu. Seks uprawiam głównie dla przyjemności partnera. Ja potrzebuję go bardziej ze względu na chęć zjednoczenia się z nim i wzmocnienia więzi. Pieszczoty piersi ani oralne nie są odczuwalne. Dodatkowym problemem jest niekomfortowe uczucie nacisku na pęcherz podczas seksu. Mam ochotę na seks i partner również stara się żebym osiągnęła orgazm, ale nie udaje się. Proszę o poradę.

Dzień dobry!

Większość młodych kobiet, które dopiero rozpoczynają współżycie seksualne, mają trudności z osiąganiem orgazmu. To naturalne i powszechne. Dla większości kobiet orgazm nie jest reakcją odruchową, a wymaga stopniowego wyuczenia - wiąże się z czasem, zbieraniem kolejnych doświadczeń, samoświadomością i samoakceptacją, nauką czerpania przyjemności, radości ze zbliżeń.
Uprawianie seksu "dla partnera", a nie z własnej realnej potrzeby i pragnienia zazwyczaj zdecydowanie temu nie sprzyja.

Warto zmienić przede wszystkim swój sposób myślenia, bo nie jest tak, że coś się Państwu/ Pani "nie udaje". Jeśli po zbliżeniu oboje jesteście zrelaksowani, uśmiechnięci, czujecie się dobrze i przyjemnie - to znaczy, że się udało. Orgazm nie musi być wyznacznikiem "sukcesu".

Pozdrawiam!