Trzęsące się ręce u 70-latki

Kobieta lat 70, trzęsą się jej ręce. Ogólnie nie jest to aż tak widoczne, ale ma duży problem z pisaniem. Była u lekarza rodzinnego, kazał jej tylko masować ręce, nie zlecił żadnych dodatkowych badań. Czy może to być początek poważnej choroby?

Witam serdecznie,
Jeśli drżenie rąk nasila się podczas wykonywania czynności (np. podnoszenie kubka z wodą itp.), jest dość symetryczne, nie współistnieje ze spowolnieniem i/lub sztywnością to prawdopodobnie jest to drżenie samoistne (ewentualnie drżenie polekowe, które jak sama nazwa wskazuje może występować po niektórych lekach). W przypadku drżenia samoistnego niewielka ilość alkoholu jako test diagnostyczny może je zniwelować, co potwierdzi w dużej mierze diagnozę. Proponuję kontakt z lekarzem neurologiem / specjalistą od zaburzeń ruchowych, który po przeprowadzeniu badania neurologicznego zapewne włączy odpowiednie leki lub zmodyfikuje dotychczasowe leczenie.