Trzęsienie się rąk i nerwy po egzaminie na prawo jazdy

Witam mam 37lat zawsze z natury byłam spokojna i opanowana Od czasu gdy zrobiłam prawo jazdy, kosztowało mnie to dużo nerwów -stałam się bardzo nerwowa.Było to rok temu,od tego czasu często trzęsą mi się ręce.Mąż czasami pyta dlaczego się tak wszystkim denerwuje .Nie umiem sobie z tym poradzić.Od zawsze miałam niską samoocenę ale byłam spokojna,opanowana i mało kiedy odczuwałam stres.Pozdrawiam i proszę o radę.

Witam,

zakładam, że ta sytuacja związana z egzaminem na prawo jazdy była dla Pani trudnym przeżyciem, prowadzenie auta wymaga koncentracji i adekwatnego działania, większość osób czuje strach z tym związany, jakby nie było, jest to bezpośrednie zagrożenie życia i świadomość tego (myśli, wyobrażenia) - w wyniku pobudzenia układu współczulnego, powoduje, że czujemy niepokój (lęk) i jeśli zinterpretujemy sytuację jako opanowaną, czyli poradzimy sobie z problemem - wtedy czujemy ulgę. Stan jest niepokojący w momencie, kiedy napięcie, niepokój odczuwany jest przez dłuższy czas, nieustannie - to może świadczyć o zaburzeniu lękowym, nerwicowym. Wskazana jest konsultacja psychiatryczna, w celu leczenia farmakologicznego lub zastosowanie psychoterapii jako formy leczenia u psychologa/psychoterapeuty.

Pozdrawiam