Trzon macicy przodozgżyty niejednorodny
Witam serdecznie. Proszę o wyjaśnienie mojego badania USG. Trzon macicy przodozgżyty niejednorodny szer. 36mm, endometrium szer. 18mm tuż nad n.w obszar hyperogennym (nie wiem czy wpisałam poprawne słowo, ponieważ nie mogę rozczytać) macicy odpowiadac poliperi. Jajniki obustronnie prawidłowe- w prawym pęcherzyk 18mm ( co to oznacza ?) Bez płynu w zat. Douglasa

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Co to są mięśnie dna miednicy?
Mało kto z nas zastanawia się, nad funkcjonowaniem swojego organizmu. Dlaczego działa on tak, a nie inaczej? Warto jednak wiedzieć jak jak on pracuje. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat mięśni dna macicy.
Witam,
z Pani opisu badania USG wynika, iż ma Pani polip usytuowany we wnętrzu jamy macicy.
Pęcherzyk w jajniku jest zjawiskiem prawidłowym (jest to pęcherzyk owulacyjny)
Brak obecności płynu w zatoce Douglasa - również prawidłowym.
Proszę skonsultować wynik z lekarzem ginekologiem, który zlecił badanie - podejmie on decyzję o usunięciu lub pozostawieniu polipa.
pozdrawiam serdecznie!