Trzy różne wyniki pomiaru cukru we krwi

Jestem w ciąży i mam cukrzycę ciążową .Mierze sobie cukier po każdym posiłku i na czczo i na czczo mam dobry . Zauważyłam ostatnio ze w ciągu minuty miałam trzy inne pomiary godzinę po posiłku . Najpierw miałam 141, za chwilę 121,póżniej 128 czy to normalne czy może zepsuty jest ten do mierzenia, bo mi się wydaje że jest zepsuty jeżeli w ciągu minuty miałam trzy inne wyniki.

Na wartość glukozy we krwi wlosniczkowej ma wpływ tak wiele czynników, że takie oscylacje są w pełni możliwe. Ponadto procedura pomiaru na glukometrze nie gwarantuje powtarzalnosci wyników.