Trzydniowa czkawka

Mam 51 lat - dziesięć dni temu byłem u lekarza odnośnie wzdęć w żołądku, taką pełnością w nim, mimo że jem nie tak dużo (wzrost 172 cm i ważę 75 kg). Pani doktor uznała, że to jest zespół jelita nadwrażliwego i przepisała mi D*** 2 x 1 i T*** 3 x. Brałem leki przez 10 dni i właśnie w 11 dniu przez około dwa i pół dnia męczyła mnie czkawka - oczywiście z przerwami (godzina, pół godziny i z powrotem). W nocy też. Chciałbym wiedzieć, czy leki mogły być przyczyną tej czkawki i czy czkawka trwająca tak długo jest niepokojąca. Dodam, że wcześnie nie miałem czkawki, chyba że bardzo chwilową. Z góry bardzo dziękuję.
51 LAT ponad rok temu

Witam!

Czkawka najprawdopodobniej nie miała związku z przyjmowaniem leków. Nie należy się niepokoć, jeśli ustąpiła i nie nawraca. W przypadku częstych nawrotów i długiego utrzymywania się można wybrać się do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam