Trzydniowe plamienie - czy mogę wykonać test?

Mam 35 lat podejrzewam, że jestem w ciąży lecz przez ostatnie 3 dni plamiłam, ale mój brzuch urósł i Czy mogę zrobić test ciążowy?

Witam serdecznie,

W trakcie ciąży mogą wystąpić plamienia. Dlatego na ich podstawie trudno potwierdzić lub wykluczyć ciążę.
Powiększenie obwodu brzucha następuje dopiero w późniejszym okresie, a nie na początku ciąży.
Test ciążowy można wykonać po upływie około 2 tygodni od zapłodnienia.

Pozdrawiam