Trzykrotnie przekroczona prolaktyna a stres i planowanie ciąży

Witam. Mam ostatnio nieregularne cykle. Ginekolog zlecila wykonanie prolaktyny i tsh. Tsh w normie a prolaktyna ponad trzy razy przekroczona. Wizyte mam dopiero za tydzien. Dodam ze od ostatniego roku bylam w stresie z powodu choroby i smierci Taty. Czy mam szanse na dziecko? Czy ten wynik mogl wywolac stres? Zawsze mialam regularne cykle jak w zegarku.

Lek. Marta Jaruchowska

Do oznaczenia poziomu prl rzeczywiscie musza byc spelnione odpowiednie warunki, zeby wynik byl miarodajny m.in trzeba sie wyspac, przed bad nie mozna wspolzyc, musi byc wykonane w odpowiednim czasie, stres tez ma na ten wynik duzy wplyw. Konieczna jest wizyta u ginekologa endokrynologa, trudno jest ocenic szanse, trzeba miec wiecej info