Twardy, bolący guz na lewej piersi

Witam, mam 15 lat i dzisiaj dostałam miesiączkę. Wyczułam na lewej piersi twardego guza, czuć go dobrze, gdy podnoszę rękę, a gdy dotykam go, to boli. Czuję również takie lekkie ciążenie w tym miejscu. Guz jest okrągły, około 2,5 cm średnicy. Powiększona lewa pierś. Zaznaczyłam na tym obrazku wielkość guza i miejsce, w którym się znajduje: [img]http://img402.imageshack.us/img402/6122/guzo.jpg[/img]. Na początku pomyślałam, że się gdzieś stuknęłam, ale byłby jakiś siniec albo chociaż zaczerwienienie. Czytałam w sieci różne opisy guzów, ale przeważnie opisywano jakieś miękkie i ruszające się guzy, a ten jest twardy, jak po uderzeniu, i się nie rusza. Nie wiem, czy mam iść do lekarza, może poczekam, aż skończy mi się okres i gdy guz nie zniknie, to pójdę. Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Witam serdecznie!

Proponuję udać się do lekarza (ginekolog) po zakończeniu miesiączki (ok. 10 dnia cyklu). W czasie dojrzewania w piersiach mogą tworzyć się różnego rodzaju zgrubienia oraz zagęszczenia, niemniej warto, aby ocenił to specjalista, który może dodatkowo zalecić badanie USG piersi.

Pozdrawiam serdecznie