Tylko plamienia

Witam. Od kilku miesięcy staram się z mężem o dziecko. Z cyklem wszystko było dobrze do grudnia. 30.12. wystąpiła miesiączka i trwała 3 dni z brązowymi plamieniami. 16 dnia cyklu zrobiłam test owulacyjny który pokazał 2 kreski. W 22 d.c dostałam brązowe plamienia które trwają już 5 dzień. Okresu brak. W Styczniu dwukrotnie miałam robione usg które nie wykazało nic groźnego. Czym spowodowane mogą być plamienia?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Brązowe krwawienia świadczą zwykle o zaburzeniach hormonalnych, głównie niedoborze progesteronu. Jeżeli jednak starają się Państwo o dziecko i doszło do zbliżenia w trakcie owulacji sugerowałabym odczekać kilka dni i wykonać test ciążowy. Być może plamienia są w rzeczywistości plamieniem implantacyjnym.
Jeżeli wynik testu ciążowego okaże się jednak negatywny konieczna będzie wizyta u ginekologa, który ustali przyczynę plamień i zaordynuje odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam.