Tyłozgięcie macicy a problem z zajściem w ciążę

Witam, mam 33 lata i stwierdzono u mnie tyłozgięcie macicy, czy bede miała problem zajścia w ciąże. Jakie pozycje beda najlepsze , zeby zajsc w ciaze. Dziekuje za odp.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przyjęto twierdzić, że wada ta nie ma wpływu na poczęcie, przebieg ciąży i sam poród. Z opowieści kobiet jednak można wywnioskować, że może ona trochę utrudnić sam proces zapłodnienia. Tyłozgięcie niema żadnego wpływu na płodność. Lekarze doradzają konkretne pozycje seksualne, dzięki którym samo zapłodnienie jest łatwiejsze poprzez głębszą penetrację, gdyż tyłozgięcie jako wada mechaniczna może nieco utrudnić zadanie plemnikom w dotarciu do jajeczka, a później do jego odpowiedniego zagnieżdżenia w macicy. Powszechne również u kobiet z tyłozgięciem są poronienia nawykowe, czyli samoistne poronienia przed 22 tc, co najmniej trzy razy z rzędu lub więcej.