Tyreocyty bez cytologicznych cech atypii w wyniku biopsji tarczycy

Witam, Otrzymałam wynik biopsji tarczycy,który brzmi następująco: W aspiracie z guzka płata prawego P2\P3 tarczycy stwierdza się w układach drobnopęcherzykowych tyreocyty bez cytologicznych cech atypii. Część z obecnością groovesów (zmiana pęcherzykowa bliżej nieokreślona). Tarczyca płat prawy P2\P3 średnica 28 mm. Co oznacza ten wynik i czy to jest dobry wynik? Z góry dziękuję za odpowiedz Marta Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Zmiana tarczycy, której biopsja została wykonana ma charakter łagodny - ryzyko nowotworu złośliwego jest bardzo niskie.
Mimo wszystko zalecam zwrócenie się z wynikiem badania do lekarza kierującego na badanie.