UAG jamy brzusznej i problem z nerkami

WITAM.DZISIAJ SYN BYŁ NA USG JAMY BRZUSZNEJ WYNIK MIEDNICZKA NERKI LEWEJ POŁOŻONA POZANERKOWO POSZERZONA DO P-A 16MM LONG 31MM NERKA W OSI DL MIERZY 10,59 CM ,KORA 12MM PRAWA BEZ ZMIAN. CZY TEN OPIS TO COŚ STRASZNEGO.SYN MA 14 LAT

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani,
poszerzenie miedniczki nerkowej może świadczyć o zastoju moczu, przeszkodzie uniemożliwiającej odpłynięcie moczu z nerki do pęcherza moczowego. W rzadkich przypadkach przyczyna może być anomalia rozwojowa miedniczki nerkowej. Konieczne są dalsze badania diagnostyczne, w tym badanie ogólne moczu oraz ocena stężenia kreatyniny w surowicy (ocena funkcji wydalniczej nerek). Konieczne mogą okazać się kolejne bardziej specyficzne badania obrazowe- tomografia komputerowa lub urografia. Dopiero wówczas będzie możliwe ustalenie przyczyny. Pozdrawiam.