Uciążliwy ból brzucha

Witam! Jestem młodą kobietą. Od dłuższego czasu mam bóle brzucha. Pracuję niestety fizycznie. Niedawno zobaczyłam w okolicach pachwiny dziwne zgrubienie, które czasami jest bardzo widoczne, czasami małe, a czasem w ogóle niewidoczne. Zgrubienie dotyczy prawej strony, tak jak i ból brzucha, prawa strona, dolna część. Na początku myślałam, że jest to problem z jajnikami, spóźniał mi się również okres, ciążę mogę wykluczyć, ponieważ robiłam test oraz dziś już dostałam okres! Drugie podejrzenie dotyczy przepukliny! Obecnie mieszkam w Anglii, byłam już u lekarza, ale nie uzyskałam pomocy, ponieważ w momencie, w którym byłam, zgrubienie było niewidczne (dodam, że bardziej widoczne jest w momencie kiedy stoję). Lekarka powiedziała, że nie może mi pomóc i niestety jestem bezradna. Proszę o radę i pomoc. Dziękuję, Anna
ponad rok temu

Aleksandra Katarzyńska

Szanowna Pani!

Na podstawie objawów, jakie Pani opisuje, jest to najprawdopodobniej przepuklina pachwinowa. Niestety trudno mi Pani pomóc, w związku z tym, iż była Pani już u lekarza. Nie znam dobrze funkcjonowania systemu ochrony zdrowia z Wielkiej Brytanii. W Polsce diagnostyką i leczeniem przepuklin zajmują się lekarze chirurdzy. Proszę nie bagatelizować problemu i udać się ponownie do lekarza, najlepiej w poradni chirurgicznej, jeżeli jest taka możliowść w Wielkiej Brytanii.