Uciążliwy ból kości i stawów nasilający się wieczorem - czy może mieć związek z białaczką?

Witam, mam 24 lata (kobieta). Od kilku miesięcy odczuwam ból kości i stawów (ból promieniuje od stawu biodrowego na całą nogę). Nasila się wieczorem i czasem z powodu bólu budzę się w nocy. Występuje też zesztywnienie, czyli jeżeli leżę w pozycji embrionalnej później trudno rozprostować mi nogi. W 2009 roku przeszłam operację usunięcia tarczycy z powodu raka brodawkowatego. Następnie w lutym 2009 przeszłam terapię radiojodem I-131. W wynikach badań krwi z roku 2010(robiłam 4 razy) morfologia parametr WBC zawsze poniżej normy, np 3,3 ; 3,4. Przeczytałam Wasz artykuł odnośnie bólu kości i stawów a białaczka i w zasadzie objawy przez Was opisane pasują do moich. Przyznam, że trochę mnie to zaniepokoiło. Poproszę o poradę w mojej sprawie.

Witam serdecznie!

Ból stawów i kości może być oczywiście jednym z objawów towarzyszących białaczce. istotny jest jednak całościowy obraz kliniczny, a przede wszystkim ocena morfologii krwi i nieprawidłowości jakie jej dotyczą. Jeżeli u Pani występuje tylko nieznaczna leukopenia, czyli obniżenie poziomu białych krwinek, pod warunkiem prawidłowego rozmazu krwi, nie ma podstaw do podejrzewania białaczki. Bóle stawów oraz leukopenia mogą być natomiast wyrazem choroby autoimmunologicznej np. reumatoidalnego zapalenia stawów.
Myślę, że najrozsądniej będzie skorzystać z porady lekarza rodzinnego lub internisty, który będzie miał możliwość szczegółowej rozmowy z Panią i zbadania Pani. W razie potrzeby skieruje Panią do specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie