Uciążliwy ból nogi - czym może być spowodowany?

Witam! Jestem 2 miesiące po porodzie. Rodziłam naturalnie. Nadal utrzymuje mi się wysoki poziom Ob - ok. 50 i ASO - powyżej 500. W trakcie ciąży doskwierał mi ból nogi, spowodowany uciskiem na nerw kulszowy. Po porodzie na kilka dni ból ustąpił, ale pojawił się ból w pachwinie, promieniujacy na przednią część uda i na łydkę, czasami jeszcze ciągnie przez piszczel. Ból pojawia się każdego dnia od 2 miesiecy. Biorę doraźnie leki przeciwbólowe, bo tylko tyle mogę zrobić - karmię piersią. Pytanie brzmi: czym może być spowodowany tak uciążliwy ból nogi?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

WItam!

Prawdopodobnie u Pani istnieją dwa niezależne problemy.

Podwyższone OB 2 miesiące po porodzie nie jest fizjologią, tym bardziej podwyższone ASO. U dorosłych wartość ASO wynosząca powyżej 200, może świadczyć o trwającym bądź przebytym już zakażeniu paciorkowcami. Dlatego proponuję udanie się do lekarza rodzinnego w celu poszukania ewentualnego źródła infekcji i uzupełnienia wydiwadu.

Jeżeli chodzi o ból nogi, zalecałbym wizytę u ortopedy lub neurologa, w celu sprawdzenia, czy występują u Pani objawy korzeniowe i w razie potrzeby wykonanie zdjęcia rtg odcinka lędźwiowego.