Uciążliwy ból nogi po zastosowaniu implantu antykoncepcyjnego

około tygodnia odczuwam dziwne uczucie w obu nogach od kolan w dół czasami mocniejsze odczucie mam w prawej nodze , oprócz dziwnego uczucia nie mam innych objawów , nie trwa to cały czas tylko może 2 razy na dzień , ale tylko w pozycji siedzącej lub leżącej i wtedy gdy ruszę stopami uczucie chwilowo mija , nie raz mam takie coś że zaraz rozerwie te nogi bo to uczucie jest strasznie denerwujące , miałam implanta antykoncepcyjnego ale go wyjełam , lekarz nic złego nie widzi w moich nogach.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Środki antykoncepcyjne stwarzają ryzyko wystąpienia objawów związanych z zakrzepicą. Jednak nie można tego wykluczyć lub potwierdzić tylko na podstawie przedstawionych przez Panią objawów. W celu wykluczenia zakrzepicy należy zgłosić się do lekarza, który dokładnie zbierze wywiad, zbada bolące kończyny. Na tej podstawie może zadecydować o dalszym postępowaniu. Badanie, które może wykluczyć zakrzepicę żył jest USG Doppler.