Uciekanie od rówieśników, nieumiejętność zawierania i utrzymywania relacji społecznych

Witam, mam syna w wieku 13 lat. Nie jest to moje rodzone dziecko, jest ze mną od roku. Obserwuję u niego bardzo niepokojące mnie objawy m.in. uciekanie od rówieśników, nieumiejętność zawierania i utrzymywania relacji społecznych, obsesyjne zainteresowanie pociągami, brak adekwatnych emocji - jedynie dostosowywanie zachowania do oczekiwań społecznych - wyuczone mechanizmy. Co to może być i gdzie szukać pomocy? Pozdrawiam Bogna

Dzień dobry,

Proszę udać się do psychologa dziecięcego (lub psychoterapeuty), który przeprowadzi odpowiednią diagnostykę syna.
Bez osobistego badania nikt nie może diagnozować.
Pomoc mogą Państwo uzyskać np.: w Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży, bądź też w ośrodkach zajmujących się psychoterapią rodzin/systemową/.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza