Ucisk krążków kręgosłupa na nerwy rdzeniowe

Witam! Od 5 tygodni mam problem z kręgosłupem. Uciska mnie na lewą nogę ból aż do piszczeli. Podczas chodzenia. Miałem wizytę u neurochirurga, który zlecił mi badanie RM, ale następną wizytę mam dopiero za 3 tygodnie, więc proszę o wytłumaczenie mi wyników moich badań. Jak wygląda leczenie i czy to coś poważnego. Badanie wykonano w sekwencjach SE, TSE w czasach:T1-,T2- zależnych, STIR, w płaszczyźnie strzałkowej i poprzecznej. Na poziomie L4-L5 lewobocznie uwypuklony krążek mk ogranicza światło zachyłka kanału kręgowego. Na poziomie L5-S1 obniżenie wysokości i sygnału krążka mk. Przodozmyk 1 st. Lewoboczna przepuklina krążka mk redukuje światło zachyłka kanału kręgowego. Stożek rdzenia bez zmian ogniskowych.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Z opisu badania wynika, że "wysunięte" dyski (krążki międzykręgowe) uciskają na nerwy rdzeniowe co powoduje te dolegliwości bólowe. O leczeniu musi zadecydować neurochirurg, może to być albo rehabilitacja albo leczenie operacyjne, ale myślę że bardziej prawdopodobna póki co jest rehabilitacja. Do czasu wizyty radzę dużo odpoczywać i w żaden sposób nie obciążać kręgosłupa. Dopiero jeśli neurochirurg zaleci rehabilitację to pod okiem rehabilitanta będzie Pan wykonywał odpowiednie ćwiczenia. Pozdrawiam!