Ucisk struktur kostnych na struktury nerwowe

Witam! Miałem operację w czerwcu ubiegłego roku. Niestety nie odczuwam żadnej poprawy w aspekcie odczuwanego bólu i możliwości poruszania się. Rozpoznanie przed operacją: Kręgozmyk L3/L4. Stenoza kanału kręgowego L2/L3 i L3/L4. Zespół korzeniowy lewostronny oporny na leczenie objawowe. Leczenie: Hemilaminektomia L3/L4 i flavectomia L2/L3 po stronie lewej. Odbarczenie korzeni lewych. Stabilizacja międzywyrostkowa L2/L3 i L3/L4(ISS). Od powrotu do domu muszę poruszać się przy pomocy kul. Proszę o poradę. Z poważaniem, Piotr P.

Lek. Marta Hat

Witam! Bez badania fizykalnego oraz oceny efektu zabiegu operacyjnego w badaniach obrazowych trudno o jakąkolwiek poradę. Należałoby udać się do swojego lekarza prowadzącego, dokładnie opisać występujące dolegliwości (czy wystąpiły jakiekolwiek zmiany w odczuwanych dolegliwościach, gdzie umiejscowiony jest ból, jakie jest jego nasilenie, czy występują objawy neurologiczne). Poza tym w badaniu obrazowym należy ocenić, czy usunięto ucisk struktur kostnych na struktury nerwowe. Do rozważenia jest stosowanie leków przeciwbólowych, rehabilitacja oraz reoperacja - kwalifikacji powinien dokonać lekarz po osobistym badaniu. Pozdrawiam serdecznie!