Ucisk w gardle przy krtani: czy to zwykłe zapalenie?

Witam. Mam problem od 2 tygodni. Zaczęło się od tego, że miałem jakby "kluski" w gardle i ucisk. Byłem u lekarza i powiedział, że to zwykłe zapalenie gardła. Zapisał antybiotyk, który pomógł, ale ucisk w gardle pozostał i czuję się tak, jakbym miał naciągnięty mięsień szyjny. Bólu nie czuję, ale ciągle mam trudności w odychaniu. Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jeżeli objawy mimo zastosowanego leczenie nie ustąpiły do końca konieczne jest dalsze poszukiwanie przyczyny dolegliwości. W pierwszej kolejności warto się upewnić czy zapalenie zostało doleczone do końca. W tym celu najlepiej udać się do lekarza prowadzącego. Jeżeli zapalenie ustąpiło, a objawy nadal są obecne, warto skorzystać z pomocy laryngologa, który po badaniu oceni czy nie ma zmiany w zakresie górnych dróg oddechowych.

Przyczyną objawów może  być również alergia, na przykład na pyłki, które już nawet o tej porze roku są już obecne w powietrzu. Przyczyną może być takze nadmierne przesuszenie powietrza, które może powodować podrażnienie dróg oddechowch, a jest częste  sezonie grzewczym. Proszę spróbować nawilżyć powietrze, szczególnie w sypialni.

Pozdrawiam.