Ucisk w gardle, zaburzenia wzrokowe - co mi jest?

Witam, dwa tygodnie temu miałam jechać z Holandii do Polski na weekend, ale w czasie podróży miałam pewien atak, który przypominał zawał. Pojechaliśmy do szpitala w Niemczech, ale tam powiedzieli, że za mało jem i piję, ale to nieprawda. Wróciliśmy się do Holandii i prosto do szpitala. Zostałam tam na parę dni. Stwierdzili u mnie hiperwentylację i przepisali tabletki B*** 2,5 mg, ale to nic nie pomaga i czasami jest nawet gorzej. Mam ciągły ucisk na gardle, zaburzenia wzrokowe, osłabienie, częsty ucisk na klatce piersiowej, tak jakby ktoś mi na niej coś ciężkiego zawiesił oraz uczucie bardzo szybkiego, mało wyczuwalnego drgania w okolicy głowy, serca i płuc. Gdy mam atak, to do tego dochodzą: silny ból głowy, pieczenie i bulgotanie w brzuchu, suchość w gardle, bóle w okolicy serca, zatkanie uszu, drgania mięśni nóg (bardzo widoczne), uczucie omdlenia i wszystko to, co opisane powyżej, tyle że mocniejsze. Najgorsze to jest to, że jestem teraz w Holandii, a oni nic mi nie mogą więcej pomóc. Do Polski nie mogę zjechać, ponieważ nie mogę nawet przejechać 5 km, bo od razu mam silny ucisk na głowie i całej szyi. Jestem tym już wykończona psychicznie i fizycznie. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Pani objawy wymagają bezwzględnej diagnostyki. Niestety nie pisze Pani nic na temat swojego wieku, pracy jaką wykonuje i czy choruje Pani na coś przewlekle. Zabrakło również informacji na temat badań, jakie miała Pani wykonane do tej pory.

Wspomniane objawy są bardzo niespecyficzne i wymagają wykonania szeregu badań diagnostycznych. W pierwszej kolejności należy wykonać badanie EKG i skontrolować Pani ciśnienie krwi. Wspomina Pani, że lekarze stwierdzili niedożywienie - na jakiej podstawie? Inną przyczyną nagłych napadów mogą być zaburzenia hormonalne. Konieczne do wykluczenia są również zaburzenia neurologiczne. Jak sama Pani widzi, badań do wykonania jest sporo i warto udać się do lekarza w celu ich wykonania. Nie wiem, jaki jest system zdrowotny w Holandii, ale warto spróbować umówić się na wizytę.

Zamieściła Pani zapytanie na portalu dotyczącym nerwicy, dlatego zakładam, że dopuszcza Pani podłoże psychiczne swoich dolegliwości. Niestety takie rozpoznanie może postawić jedynie psychiatra po wcześniejszym wykluczeniu somatycznego podłoża dolegliwości.

Na koniec pragnę zauważyć, iż przepisany Pani lek stosowany jest wyłącznie w chorobach serca: tachykardii zatokowej, nadciśnieniu tętniczym i innych chorobach kardiologicznych. Warto zatem zapytać lekarza prowadzącego, jakie zostało postawione Pani rozpoznanie i poprosić o modyfikację leczenia ze względu na brak poprawy.

Pozdrawiam