Ucisk w klatce piersiowej i kłucie serca u 35-latki

Witam, mam 35lat.Od jakiegos czasu odczuwam ucisk w klatce piersiowej i klucie serca, ucisk trwa kilka minut i przechodzi,klucie jest pojedyncze lub 2-3 razy ukluje czasem dość mocno i powtarza się kilka razy w ciągu dnia, mam tez przyspieszone bicie serca szczególnie wieczorem gdy leze,od ok. m-ca te objawy powtarzają się często co pare dni w ciągu dnia jestem bardziej niż zwykle zmeczona,ospala, zrezygnowana do tego dochodzi strach ze cos mi się stanie.prosze o porade

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć podłoże somatyczne lub psychogenne. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka kardiologiczna (badania laboratoryjne, EKG, EKG Holter, być może także ECHO). Skierowanie do specjalisty kardiologa uzyska Pani od lekarza POZ.