Ucisk w krtani a problemy z tarczycą

Witam. Mam 20 lat i od tygodnia czuje prawie codzienny ucisk w gardle a dokładnie w krtanii. USG serca miałam robione miesiąc temu i wszystko jest dobrze. Jednak cierpie na nerwice lękową czy to może być tym spowodowane?. Czy mam problemy z tarczycą?

Silny lęk czesto ujawnia się w postaci objawów somatycznych. Jeśli lekarz wykluczy podłoże somatyczne to najprawdopodobniej objaw jest symboliczną reprezentacją Pani trudności emocjonalnych i jest powiązany ze wspomnianą przez Panią nerwicą. Proponuję konsultacje psychologiczną, powinno to zminimalizować lęk i może być wstępem do psychoterapii.